1714. Entre dos focs (Edició dedicada Sant Jordi 2014) (El Balancí) (Catalan Edition) Jordi Mata Viadiu

ISBN:

Published: April 23rd 2014

Kindle Edition

416 pages


Description

1714. Entre dos focs (Edició dedicada Sant Jordi 2014) (El Balancí) (Catalan Edition)  by  Jordi Mata Viadiu

1714. Entre dos focs (Edició dedicada Sant Jordi 2014) (El Balancí) (Catalan Edition) by Jordi Mata Viadiu
April 23rd 2014 | Kindle Edition | PDF, EPUB, FB2, DjVu, AUDIO, mp3, RTF | 416 pages | ISBN: | 3.66 Mb

Any 1704: el reusenc Gaietà Betoret forma part de l’expedició cap a la Mediterrània del príncep Jordi de Hessen-Darmstadt. Gràcies a la confiança que aquest li té, s’assabenta de la seva intenció de desembarcar a Barcelona per fer front a Velasco,MoreAny 1704: el reusenc Gaietà Betoret forma part de l’expedició cap a la Mediterrània del príncep Jordi de Hessen-Darmstadt. Gràcies a la confiança que aquest li té, s’assabenta de la seva intenció de desembarcar a Barcelona per fer front a Velasco, virrei de Felip V a Catalunya.

Un assalt que molts barcelonins, tips dels abusos dels Borbó, fa temps que esperen. Però a la ciutat no tothom s’oposa a l’autoritat dels borbònics, i hi ha qui, com el corder Étienne Lagardère, fill d’una humil família francesa, haurà de prendre partit empès per les circumstàncies i iniciar una fugida força¬da que el portarà a conèixer la guerra i els seus horrors ben de prop.

Amb aquest primer assalt a Barcelona comença 1714 Entre dos focs, una novel·la que, en la línia d’Un cadàver exquisit, presenta amb rigor els fets històrics que van precedir la gran batalla del 1714. Amb un ampli ventall de personatges, tant reals com ficticis, Jordi Mata aconsegueix recrear d’una mane¬ra convincent aquells anys tumultuosos.Enter the sum

Related Archive BooksRelated Books


Comments

Comments for "1714. Entre dos focs (Edició dedicada Sant Jordi 2014) (El Balancí) (Catalan Edition)":


zsgozd.pl

©2014-2015 | DMCA | Contact us