Garnitury dla Nowoczesnych Kobiet

Blog o Modnych Garniturach

Męskie Koszule

Podstawą męskiego ubioru jest klasyczna koszula. To znak rozpoznawczy, który zrobił fenomenalną karierę w modzie męskiej. Od lat była przywilejem wyłącznie dla mężczyzn. Przez epoki ulegała licznym modyfikacjom, ponieważ na początku była ściśle ukrywaną bielizną. Częstym zmianom ulegała jej długość. Dla mniej majętnych była pospolitym codziennym odzieniem. Koszule tworzone były z lnu lub bawełny. Minęło sporo czasu zanim okrzyknięto je kwintesencją elegancji. W miarę rozwoju mody męskiej stały się pierwszą warstwą ubioru, która mogła być znacznie bardziej wyeksponowana. Ówczesne koszule były bardzo strojne. Często były zdobione barokowymi kołnierzami. W miarę rozwoju mody męskiej coraz częściej stawiano jednak na zachowawczość w ubiorze. Zaczęły upowszechniać się bardziej stonowane materiały, które zastąpiły zdobne jedwabie i satyny.
Znana nam dziś koszula upowszechniła się także dzięki wynalezieniu krochmalu. Na wygodę koszuli wpłynęły sztywne kołnierzyki oraz zapięcia na guziki. Białe koszule są znakiem największej elegancji. Współczesne modele posiadają dopasowaną sylwetkę oraz zapięcia na guziki. Niektórzy mogą twierdzić, że biała koszula to banał. Nic bardziej mylnego. Już choćby oryginalny kołnierzyk idealnie dobrany do owalu twarzy sprawia ogromne wrażenie. Wyróżnia się kołnierzyki typu Kent, które uważane są za najbardziej klasyczne oraz uniwersalnie pasujące do każdego owalu twarzy. W nieco wygodniejszym ubiorze świetnie sprawdzają się kołnierzyki zapinane na guziki. Mniej popularne, ale niezwykle intrygujące są kołnierzyki ze stójką, które należy nosić bez krawatu.
Także w kwestii krojów panowie mają szeroki wybór. Koszula, która świetnie przylega do ciała powinna być drugą skórą i gwarantować najwyższą swobodę. Warto dobierać trwałe i jakościowe tkaniny, które posłużą wiele lat. Panowie o nietypowych sylwetkach z pewnością docenią mocniej elastyczne włókna. Wyróżniamy m.in. pożądane kroje slim fit. Wyszczuplone sylwetki koszul są hitem, ponieważ nadają lekkości męskiej sylwetce. Kolosalne znaczenie mają używane tkaniny. Dostępny wybór jest imponujący. Wśród nich można wybrać kolorowe kratki lub bardziej subtelne wzory w kropki. Biorąc pod uwagę okazję możemy stawiać na mniej lub bardziej wyraźną teksturę materiału. Jesienią warto zainteresować się dzianinowymi koszulami w stylu casualowym, które razem z kołnierzykiem typu button down stanowią świetną bazę do luźnej stylizacji.
A więc jakie cechy ma idealna, elegancka koszula? Kluczowe są: materiał, kolor, krój i kołnierzyk. W kolekcjach marki panowie znajdą eleganckie koszule męskie. Białe i błękitne modele sprawdzą się na co dzień do biura. Zaciekawić mogą również wzory kwiatowe. Z uwagi na wysokogatunkowe tkaniny i kroje wszyscy Panowie z pewnością stworzą ciekawe zestawy na rozmaite okazje.